Náramky jako poděkování, žádost či krásný svatební šperk

Článek od Lucie Roženské, svatbyslaskou.cz

 

V dnešním článku jsem se zaměřila na náramky pro svatební využití. Svatební náramky slouží jako dar a to nejčastěji pro svědkyni. Nevěsty ho velmi často využívají jako dárek při žádosti své kamarádky o svědčení, jak jsem se již i zmínila v jednom ze svých předešlých článků http://svatbyslaskou.cz/kdo-bude-svedek-a-jaka-je-jeho-role/. Velmi často je také využíván jako dárek pro svědkyni v den svatby, takové malé milé překvapení. Krásná upomínka na tak významný den.

Ovšem ale ani svědkyně nechtějí být v obdarovávání pozadu a proto také jsou náramky hojně využívány jako překvapení, které svědkyně své kamarádce předá v její velký den. Tyto náramky jsou pak laděny do bílé barvy v luxusním provedení často také v kombinaci s barvou svatby.

To ale není zdaleka jediné využití těchto krásných náramečků. Často jimi nevěsty obdarovávají své družičky, které tak mají památku na svatební den a zároveň jsou sladěny nejenom šatičkami, ale i šperkem. Na fotkách toto krásné ženské “komando” působí opravdu dokonalým a odzbrojujícím dojmem.

V neposlední řadě slouží jako dárečky pro maminky, babičky nebo dcerky, pokud je nevěsty již mají. Jak je vidět, ženu šperkem opravdu neurazíš a někdy ani důvod k obdarování není potřeba. Prostě chceme potěšit a ukazát, že nám na nějaké nám blízké ženě opravdu záleží. Myslím, že každá jsme moc ráda, když si na nás někdo vzpomene z jakéhokoliv důvodu.

A protože se mi líbí myšlenka náramků na míru vyzpovídala jsem Lenku, která šikovnými ručičkami tvoří náramky nejen pro nevěsty její tvorbu si můžete prohlédnout na www.svatebninaramky.cz nebo na FB stránkách https://www.facebook.com/tovarnanaradost/ a https://www.facebook.com/naramkynasvatbu/.

Co tě přivedlo k tvorbě náramků a v čem jsou tvé náramky jedinečné?

K výrobě náramků jsem se dostala tak, že jsem kdysi zahlédla paní v trolejbuse, co měla náramek z korálků a mě utkvěl v paměti, myslela jsem na něj často, pak jsem začala potkávat slečny s takovými náramky téměř na každém kroku a mě začaly náramky snad pronásledovat :D a tak jsem si vytvořila pro sebe, pak jej chtěly kamarádky, maminka, kamarádky kamarádek atd. Tak jsem začala prodávat. Netrvalo dlouho a kamarádka mě poprosila, jestli bych jí neudělala náramky pro svědkyně. Navrhly jsme společně jedinečné náramky na míru, jen pro její svědkyně. Když mi řekla, že jim náramky předávala a ony měly slzy v očích, jakou měly radost, tak jsem věděla, že to je přesně to, proč to chci dělat dál. Proto se teď zaměřuji hlavně na svatební náramky. Sdílím se zákazničkami jejich pocity, někdy i příběhy, a snažím se o to, aby i jejich kamarádky plakaly štěstím, až je bude žádat náramkem a žádostí z mé dílničky. Pojí mě s nimi tak pocit, že jsem kousek svého života věnovala něčemu, co mělo smysl. A to vykouzlit opravdovou, upřímnou radost a šířit ji.

Celá myšlenka svatebních náramků spočívá v tom, že mnoho nevěst hledá inspiraci, jak buďto požádat kamarádku, aby jí šla za svědkyni nebo za družičku. Nebo by také spousta nevěst ráda poděkovala právě svědkyni, družičce nebo mamince ženicha či svojí vlastní mamince, za pomoc při celé organizaci. Nebo úplně naopak právě kamarádka obdaruje náramkem nevěstu v její velký den. S touto skutečností mě napadlo udělat i speciální karty se žádostmi/ poděkováním. Nevěsta si může vybrat ze tří variant, zda bude chtít zakoupit nepotištěnou a sama si na kartu nakreslí/napíše cokoliv bude ona sama cítit a chtít sdělit. Nebo může zvolit potištěnou kartu, tu si vybere z více variant textů. Třetí varianta je, že mi do poznámky napíše, co na žádost bude chtít ode mě vytisknout.

S jakými korálky pracuješ?

Pracuji s korálkami ze zahraničí, mám zahraniční dodavatele, s čímž je nutné počítat, pokud si vyberete specifickou barvu, která třeba pro svatby není úplně typická (například konkrétní odstín hnědé atd..) a doba dodání tak může být i měsíc. Pokud ale máte představu typických barev, jako je růžová, lila, fialová, modrá, tyrkysová, červená, žlutá, tak to problém není. Tam je doba dodání do týdne. Korálky jsou především z přírodních materiálu.

Je možné náramek nosit po celý den, nebo je potřeba si ho sundavat např. při mytí rukou, sprchování apod.?

Určitě je potřeba si náramek sundávat na sprchování, spaní, domácí práce apod. Přeci jen je to šperk a s jakýmkoli šperkem by se takto mělo zacházet, i když je například ze zlata. Co se týče náramků, které obsahují i praskaný křišťál, s těmi doporučuji zacházet s láskou, protože je opravdu praskaný, a tak mu stačí větší ťuknutí párkrát za sebou a může prasknout některý z těchto korálků. Takže hlavně s láskou a citem :) náramky by měly sloužit jako krásný doplněk.

Kolik času zabere výroba jednoho svatebního náramku?

Výroba jednoho náramku na míru může trvat i několik týdnů :) Protože to není jen výroba, je to vymyšlení speciálního návrhu pro konkrétní zákaznici (a že já se nespokojím jen tak s něčím, vše musí být perfektní! :D ), návrhy posílám do 3 pracovních dní, následná komunikace s klientkou a změny… Pokud si ovšem vybere již z připravené nabídky, co je na e-shopu, pak výroba jednoho náramku zabere zhruba půl hodiny.

Jaký náramek je tvůj nejoblíbenější?

Za svůj neoblíbenější považuji Crystalit. Je to náramek z praskaného křišťálu, zdobený vnitřními destičkami s kamínky. Byl to můj úplně první náramek, který jsem navrhla a vytvořila. Nádherně se třpytí a je vhodný pro nevěsty. Je také nejoblíbenější u zákazniček :)

Já ho miluji také. Mohu potvrdit, láska na první pohled! Myslím, že je to nejvhodnější náramek pro nevěstu z celé Lenčiny kolekce! Jsem ráda, že mohu porozradit i novinku a to, že se chystá i kolekce pro muže! Už se na ni moc těším! Nicméně, pokud nevěsty budete chtít obdarovat svého muže již nyní, určitě Lence napište svou představu a ona vám ho připraví na míru (například z tygřího oka, černých korálků, lávových korálků, apod ). Stoprocentně budete spokojené!

A aby toho nebylo málo, můžete si vybrat z několika variant balení! Krásnou stříbrnou krabičku, která dodá náramku opravdu slavnostní efekt a napomůže vám docílit okamžiku překvapení. Ale i pokud milé nevěsty zvolíte dodání náramku bez této stříbrné kravbičky, nemusíte věšet hlavu! Náramek vám přijde v krásné přírodní krabičce s průhledným otvorem na který stačí nalepit okrasnou stuhu či samolepku s logem vaší svatby a stylové slavnostní balení je na světě!

Na závěr bych vám chtěla říct, proč jsem si Lenku vybrala. Není to jen proto, že se mi její práce líbí! Je to hlavně proto, že své náramky dělá s láskou, vkládá do každého kousku kus sebe a hlavní je pro ni klientčino přání, které se snaží ze všech sil splnit do posledního detailu! Líbí se mi právě ta možnost jedinečnosti a individuálního přístupu ke každé nevěstě! Proto neváhejte a pošlete Lence svou představu dokonalého náramku na info@svatebninaramky.cz a nechte si tak vyrobit náramek na míru pro vás a vaši svatbu! Lenka vám vytvoří návrh, který obdržíte do e-mailu a následně se domlouvíte co a jak popřípadě pozměnit. Hlavní je, abyste byla maximálně spokojená s výsledkem! To je důvod proč jsem vám chtěla tutu výjimečnou tvůrkyni svatebních náramků představit!

A jak je u mě již zvykem, domluvila jsem pro své skvělé čtenářky slevu 10%. Stačí při objednávce napsat slevový kód: SVATBYSLASKOU.

PS: Budu ráda, když se pochlubíte svými náramky v akci! Užijte si svůj den, nechte se hýčkat a buďte aspoň pro tento den tou nejdůležitější osobou na světě!

 
Zpět do obchodu